دبیرکل اتاق تعاون در نشست بررسی آئین نامه اجرایی واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی مطرح کرد؛

حاکمیت به بخش خصوصی و تعاونی اعتماد کند+ فیلم

    70 بازدید
ماشاالله عظیمی دبیر کل اتاق تعاون ایران در نشست بررسی آئین نامه اجرایی واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی با اشاره به این نکته که باید برای  بی ثباتی رویه ها و تامین مالی، تمهیداتی اندیشیده شود، گفت: برای تامین مالی، نظام بانکی با توجه به اینکه بنگاه داری کرده، برای حل مشکلاتش عاجز است و باید برای تامین مالی به روش های غیر بانکی فکر کرد و بازار سرمایه آمادگی تامین مالی با روش های متنوع است. وی در این نشست گفت: در دنیا متناسب با پروژه های زیرساختی روش های تامین مالی وجود دارد. تجربیات نشان می…

دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷ :: ۱۱:۳۰

کد خبر : 12169

ماشاالله عظیمی دبیر کل اتاق تعاون ایران در نشست بررسی آئین نامه اجرایی واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی با اشاره به این نکته که باید برای  بی ثباتی رویه ها و تامین مالی، تمهیداتی اندیشیده شود، گفت: برای تامین مالی، نظام بانکی با توجه به اینکه بنگاه داری کرده، برای حل مشکلاتش عاجز است و باید برای تامین مالی به روش های غیر بانکی فکر کرد و بازار سرمایه آمادگی تامین مالی با روش های متنوع است.

وی در این نشست گفت: در دنیا متناسب با پروژه های زیرساختی روش های تامین مالی وجود دارد. تجربیات نشان می دهد که حتی دولت های با ذخایر بالا نیز پروژ ه های زیرساختی  را خودشان انجام نمی دهند و با تلاش در جهت مقررات زدایی سعی در ثبات مقررات داشته اند.

عظیمی افزود: براساس آمار یکی از سه معضل مهم کشور بی ثباتی رویه هاست. وی گفت: باید در نظر داشت که اتاق های تعاون، بازرگانی  و اصناف در تدوین قوانین و لوایح، مشاور سه قوا محسوب می شوند و به میزانی که از جامعه هدف در تدوین قوانین کمتر پرسش شود، به همان میزان قوانین نیاز به اصلاح و بازنگری خواهند داشت.

 

نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

::: تمام حقوق این سایت متعلق به اتاق تعاون ایران می باشد :::.